Озеро Синевир

Дата: 19.01.2021 09:59

Осінь на Синевирі. /фото з відкритих джерел/

Здається вся краса Українських Карпат локалізувалася в цьому місці. Водне плесо відзеркалює гори і небо,

Довідка Озеро утворилося біля 10 тис. років тому внаслідок зсуву. Пласт гірської породи створив природню греблю.

У озеро впадають три гірські струмки, а витікає один. Вода проосчується через гірські породи і виходить на зовні. Місце виходу води обкладене камінням у виді романтичного гроту.

Озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м. Максимальна амплідуда рівня води може окливатися до 8 м. Вода в озері навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера до максимальної температури 15 - 17°С.

Острів - це надводна частина підводного хребта, який ділить озеро на дві котловини.

Озеро замерзає. Тут живуть 2 види форелі, 2 види раків, гальян У лісах поширені близько 90 видів рослин занесених до Червоної книги України

Цікаві факти

• Пам’ятник "Синь і Вир" важить 30 т. і є найбільшою дерев’яною скульптурою Європи
  • До справжнього дня озера неможливо дістатися, його ховає шар скам’янілих смерек і намул.

На замітку туристам

• прогуляйтеся навколо озера екологічною стежкою
  • культове місце для фото - куток оглядової площадки, найкращі фото озера виходять з стежки навколо озера
  • покатайтеся на плоті  до острова
  • незабутьте прикупити подарунки для друзів та рідних: трав’яний чай, сушені гриби, овечий сир, варення з лісових ягід від місцевих жителів.

Зверніть увагу

• купатися ЗАБОРОНЕНО!
  • у вихідні та святкові дні проїзд на озеро Синевир заборонений. Крім того стоянки внизу можуть бути переповнені.
  • смачно поїсти можна у колибах внизу чи в колибі біля озера.
  • вздовж центральної дороги  від с. Синевир є безліч місць для пікніків з альтанками.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)