A A A K K K
для людей із порушенням зору
Синевирська громада
Закарпатська область, Хустський район

Протидія насильству

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (відповідно до п. 3 ч. 1 статті 1 розділу І ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»).

10:11 25.01.2024

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у закладах освіти проведено виховні години , бесіди , круглі столи « Ми проти насильства»

  У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у закладах освіти проведено виховні години , бесіди , круглі столи « Ми проти насильства» Фізичне , психологічне , економічне та сексуальне насильство, булінг, цькування, ізоляція - це соціальні біди, які крадуть дитинство, роблять дітей передчасно дорослими, перекреслюють людське в людині. Також прояви насильства порушують права дитини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч з нами, чи у нас в домі, в школі, на вулиці, ми не маємо закривати на це очі, ми мусимо зупинити його. Шкода від домашнього насильства величезна. Всі ми знаємо про страшні наслідки фізичного насильства - смерть, каліцтво, синці... А хто рахував руйнівні для формування особистості психологічні наслідки домашнього насильства: -життя жертв домашнього насильства у постійному страху; -брак позитивних почуттів; не реалізовану потребу у самовираженні як жінки, так і дітей; -катастрофічно знижену самооцінку жертв насильства, впевненість у тому, що вони ні на що не здатні; -обман, пристосовництво як основну модель поведінки членів родини; -інформаційну депривацію (брак важливої для життя сім'ї інформації); -життя у повному обмеженні свободи; -депресію, як реакцію жертви на насильство; -сприйняття дитиною насильницької моделі існування сім'ї за норму; -агресивну, аж до злочинної, поведінку дітей та підлітків і багато інших.

09:54 07.12.2023

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» на території Синевирської громади було проведено такі заходи :  - розповсюдження соціальної реклами з питань попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми серед громадськості територіальної громади; - із медичними працівниками проведено бесіду «Про попередження насильства у сім’ї»; - оформлення інформаційної дошки тижня «Я – проти насильства»

14:34 04.12.2023

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства.

Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми! В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року. Метою цього Дня є викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах. Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності і сьогодні в умовах воєнного стану в Україні. Звертаємо увагу, що статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми надає Національна соціальна сервісна служба України. Не знаєте, як захистити себе? Звертайтесь на «гарячі лінії»: 15-47 – цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей (Державна установа «Урядовий контактний центр»); 527 – Національна гаряча лінія з консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми (Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні); 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (Громадська організація «Ла Страда Україна»).

10:37 02.12.2023

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

У Синевирській сільській раді відбулося засідання кординаційної ради по протидії насильству  з участю  керівництва громади, поліцейського офіцера громади, начальників відділу освіти, культури, молоді та спорту і служби у справах дітей. 

15:11 28.11.2023

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

   Щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Акція в Україні розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році. 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. 5 грудня – Міжнародний день волонтера. 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі. 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією. 10 грудня – Міжнародний день прав людини.  Сьогодні, 25 листопада, — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його оголосила Генеральна Асамблея ООН ще 1999 року. Відтоді уряди багатьох країн світу та різноманітні організації привертають увагу до цієї проблеми з метою боротьби проти такого явища як насильство. Жінки у всьому світі зазнають фізичного, психологічного, економічного, сексуального насильства. Найчастіше, боротьба з цим – це рух колу. Після умовного «примирення» з кривдником, він у більшості випадках повертається до насильства знову. До того ж масштаби можуть бути більш небезпечними. І не кожна жінка здатна розірвати це коло. Символом проти всіх форм насильства над жінками стала біла стрічка. Вона символізує намір ніколи не чинити, не сприяти чи не залишатися байдужими до насильства проти жінок та викорінити це ганебне і небезпечне явище.

11:38 25.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь