Рятувати водосховище

Дата: 03.07.2021 19:13

Фото без описудопомагали працівники сільської ради та мешканці Синевирської громади.

Участь в екологічній акції  взяли також також представники Колочавської, Міжгірської, Драгівської ТГ, Хустської РДА та районної ради, працівники НПП «Синевир» , ДГ «Хустське ЛГ» та обласних структур. Захід  відбувся за ініціативи   Анатолія Полоскова - голови Закарпатської ОДА

Незважаючи на дощ працювалося весело і завзято. А роботи було багато.

Вільшанське водосховище, або як його ще називають Закарпатське море буквально потопає  серед несанкціонованих сміттєзвалищ. Поліетиленові пакети та пластикові пляшки  накопичуються на берегах і покривають дзеркало води.

День очищення водойми був вибраний не випадково. Саме 3 вересня відзначається Всесвітній день без поліетиленових пакетів.

Спільними зусиллями вдалося очистити значну частину берегів та дна водосховища, так як нещодавно спустили воду для профілактичного огляду греблі.

Такими одноразовими акція проблему накопичення сміття не вирішити. Тому у рамках акції керівники області, району та голови громад напрацювали  дієві шляхи вирішення питання зупинки подальшого засмічення приток водосховища.

Скульптура  "Хлопчик і море/The Boy and The Sea" автора Willy Verginer найкраще відображає проблему засмічення водойм пластиком.