До уваги жителів громади! Злочини проти основ національної безпеки

Дата: 05.05.2022 10:03

Наша держава - це справжній символ боротьби за свободу. Зараз відбуваються події, які насправді є історичними і визначають майбутнє України.

Пам’ятайте! Наші ЗСУ сильні. Громадяни сильні. Президент та держава сильні. Ми стоїмо. Ми не віддамо свою територію та незалежність. Тримаємо стрій і захищаємо Україну разом!

Тому просимо кожного з вас звернути увагу на невідворотність та суворість покарання, яке передбачено за злочини, скоєні проти основ національної безпеки.

До злочинів проти основ національної безпеки відносяться:

-дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади – безпосередньо самі дії, змова про вчинення таких дій, публічні заклики, дії, вчинені особою, що є представником влади, або організованою групою, або з використанням ЗМІ (ст.109 Кримінального кодексу України, найсуворіша санкція за цією статтею передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої);

-посягання на територіальну цілісність і недоторканість України - умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України, встановлених Конституцією України, публічні заклики до таких дій (ст.110 Кримінального кодексу України, найсуворіша санкція за цією статтею передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої);

-державна зрада - діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України; звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання (ст.111 Кримінального кодексу України, найсуворіша санкція за цією статтею передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна);

-колабораційна діяльність – публічне заперечення збройної агресії проти України, публічні заклики до співпраці з РФ (у мережі Інтернет або за допомогою ЗМІ);  зайняття посади у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території, обрання до таких органів; пропаганда в закладах освіти; передача матеріальних ресурсів незаконним збройним формуванням на тимчасово окупованій території; організація та проведення виборів, референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до їх проведення; організація та проведення з’їздів, зборів, мітингів, демонстрацій, інформаційна співпраця з окупаційною владою; зайняття посади в незаконних судових або правоохоронних органах на тимчасово окупованій території; участь у незаконних збройних формуваннях держави-агресора; допомога у веденні бойових дій проти ЗСУ, добровольчих формувань, утворених для захисту України (ст.1111 Кримінального кодексу України, найсуворіша санкція за цією статтею передбачає до 15 позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої).

Кожен зі зрадників і колаборантів відповідатиме за свої дії відповідно до закону.

Прес-служба Хустської РВА!