День боротьби із СНІДом

Дата: 01.12.2022 14:33

Фото без опису1  грудня світ відзначає день боротьби зі СНІДом. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом - звернути увагу суспільства на цю проблему. Ризик інфікування ВІЛ під час війни зростає. Велика кількість травм, поранень, які супроводжуються масивними коровотечами, та потребують невідкладної домедичної допомоги.
На базі закладів загальної середньої освіти гСиневисрької громади проведені заходи :
- вікторина для всіх учнів школи «Що треба знати про СНІД»;
-СНІД – загроза людству»;

- «СНІД небезпечна хвороба ХХІ ст..»;

- «Ми проти СНІДу»;

- «Ставлення оточуючих до ВІЛ – інфікованих людей»;

- «Ми за здоровий спосіб життя»

Факти, які молодь має знати про ВІЛ та СНІД
1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини – ВІЛ, призводить до смертельної хвороби – синдрому набутого імунодефіциту людини (СНІД). ВІЛ та СНІД - невиліковні.

2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почуватися добре довгі роки, навіть,  якщо вона є носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання.

4. Найчастіше ВІЛ-інфекція передається статевим шляхом.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять групу високого ризику щодо ВІЛ-інфікування.

6. Найбільш уразливі молоді люди, які вживають наркотики ін’єкційна, або мають сексуальні контакти з ін’єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватися через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров’ю.

7. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров’я і, в першу чергу, центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до та після тестовим консультуванням.

8. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах тощо.

9. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, – це порушення прав людини.