Пам'яті Героїв Небесної сотні

Дата: 20.02.2023 16:36

Сьогодні, 20 лютого, Україна відзначає День героїв Небесної Сотні. Це день вшанування пам’яті за загиблими під час подій Революції Гідності у 2013-2014 роках.

День героїв Небесної Сотні, згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування учасників Революції Гідності та увіковічення пам’яті Героїв Небесної Сотні”, відзначається щороку 20 лютого.
     Саме в цей день 2014 року на Майдані загинула найбільша кількість протестувальників. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З    18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної Сотні.
       105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
     У закладах загальної середньої освіти Синевирської сільської ради було проведено низка пам’ятних заходів:
- організована інформаційно-тематична виставка на тему « Герої не вмирають»;
- у 5-11 класах проведено Уроки Мужності «Небесна сотня:  Герої не вмирають»;
- вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увіковічення пам’яті Героїв Небесної Сотні;
- у  церквах Синевирської ТГ проведено панахиди за загиблими учасниками Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.