Manifesta 17 в Україні - бієнале сучасного мистецтва

Дата: 06.03.2024 16:17

Фото без описуManifesta - це європейська бієнале сучасного мистецтва, що змінює своє місце проведення кожні два роки.

Manifesta виникла на початку 1990-х років у відповідь на політичні, економічні та соціальні зміни після закінчення Холодної війни та подальших кроків до європейської інтеграції. З часу свого першого проведення у Роттердамі у 1996 році, Manifesta перетворилася на мандрівну платформу, яка фокусується на діалозі між мистецтвом і суспільством у Європі. Бієнале має на меті дослідити та переосмислити нові події в сучасному мистецтві та культурі, при цьому знайомить місцеву, національну та міжнародну аудиторію з новими аспектами та формами художнього вираження. Цьогоріч Manifesta відбудеться в Барселоні.
Проведення Manifesta в Україні сприятиме її повоєнному відновленню, розвитку культури та освіти, процесів децентралізації та європейської інтеграції.
Попри те, що війна в Україні триває, важливо вже сьогодні робити кроки, які сприятимуть її відбудові й відновленню, модернізації та удосконаленню мережі закладів культури та освіти. Manifesta 17 є нагодою познайомити іноземних партнерів з містами та регіонами України і запровадити сталу співпрацю між ними.
Протягом 2024 - 2025 років триватиме підготовка до проведенія Manifesta 17 в Україні: формування загальної концепції бієнале та управлінської команди, пошук фінансування для забезпечення довготривалої співпраці.

Український інститут запрошує долучитися до проєкту Manifesta 17. За більш детальною інформацією звертайтеся тут.