"НЕЄМІЯ" - наша допомога, ваш захист та безпека

Дата: 17.04.2024 15:21

Фото без описуГромадська організація "Неємія" була створена у 1996 році в Ужгороді і є частиною Міжнародної команди Неємія, що дає можливість залучати до проведення заходів громадської організації наставників, фахівців та волонтерів з різних країн світу.

Громадська організація розвитку, прагне щоб діти та молодь мали можливість жити незалежним життям з позитивним баченням.

Чому саме Неємія?

Неємія - приклад людини великих можливостей. Трохи історії. Неємія жив у V ст. до н.е., мав високий статус і служив при дворі перського царя Артаксеркса I в Сузах. Цар доручив Неємії відбудувати зруйновану Єрусалимську стіну, дав йому армію. Неємія залучив до відбудови стіни майже всіх жителів міста. Будівельники працювали, а армія захищала місто від нападів з боку сусідніх народів.

Неємія відбудував стіну Єрусалиму за 52 дня і цим  підняв статус Єрусалима до головного міста Юдеї. За такий короткй час Неємія, прикладаючи максимальні зусилля, зробив майже неможливе.

МІСІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ

ГО «Неємія» працює над розширенням можливостей людей та громад, надаючи їм доступ до інструментів, ресурсів та підтримки для покращення якості життя та миробудування.

Основні напрямки діяльності ГО «Неємія»

Розвиток дітей та сімей:

• Адвокація прав дитини
  • Надання соціально-психологічної підтримки дітям та їхнім сім'ям
  • Пропагування та сприяння створенню сімейних форм виховання
  • Пропагування та сприяння створенню інклюзивних освітніх просторів із впровадженням альтернативних педагогічних методик, зокрема методики Марії Монтессорі
  • Організація таборів відпочинку та інших заходів для дітей, молоді та сімей.

Запобігання та протидія гендерно зумовленому та домашньому насильству:

• Надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, включаючи доступ до безпечного тимчасового житла та реабілітації
  • Проведення інформаційних сесій, тренінгів, семінарів та заходів із запобігання та протидії ГЗН, підвищення обізнаності та розуміння проблематики насильства
  • Сприяння дотриманню прав жінок та ґендерної рівності, протидія дискримінації.

Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та інших осіб, які потрапили в складні життєві обставини:

• Надання соціально-психологічних послуг
  • Правова підтримка, зокрема допомога в оформленні документів, юридичні консультації щодо прав та обов'язків кожної людини
  • Підвищення спроможності громади шляхом проведення тренінгів, курсів професійної підготовки, допомога у пошуку роботи та кар'єрному зростанні
  • Сприяння соціальній адаптації та інтеграції  в місцеві громади завдяки різноманітним культурним, освітнім та спортивним заходам.
  • Допомога в отриманні доступу до медичних послуг.

Розвиток громад

• Сприяння підвищенню спроможності громад для досягнення сталих рішень шляхом підвищення компетентностей фахівців, впровадження програм, проєктів партнерства, створення та реалізація соціальних ініціатив, стратегій розвитку громад.