За матеріалами СБУ до 10 років тюрми засуджено колаборанта

Дата: 29.05.2024 09:58

Фото без описуЗа матеріалами СБУ до 10 років тюрми засуджено колаборанта, якому окупанти доручили проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованій території Херсонщини Завдяки Службі безпеки до тюремного ув’язнення засуджено 66-річного уродженця Херсонщини, який під час окупації регіону допомагав окупантам проводити фейковий референдум. Чоловік ходив по домівках жителів Лівих Солонців у супроводі озброєних російських військових.

Він роздавав бюлетені та змушував українських громадян «проголосувати» за незаконне приєднання області до складу країни-агресора. Ужгородський міськрайонний суд визнав зловмисника винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Йому призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади і місцевого самоврядування та займатися діяльністю, яка пов’язана із виборчим процесом та процесом референдуму строком на 15 років, з конфіскацією всього належного йому майна. Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності засудженого). Вирок набрав законної сили. Викривали колаборанта співробітники військової контррозвідки СБУ.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.