10:54 09.04.2025
Національна поліція
Шахраї зареєстрували ФОП на підставну особу та швидко й дешево поставляли потерпілим пробні партії дронів по 3-5 одиниць з частковою передоплатою, а після пропонували замовити великі партії товару по ще нижчій ціні, але з повною передоплатою. Коли ті замовляли більше — переставали виходити на звʼязок і блокували контакти замовників. Поліцейські провели 15 санкціонованих обшуків, за результатами яких вилучили 53 дрони Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті.
Отримані гроші одразу перераховувались на «холодні» криптогаманці чи банківські рахунки фіктивних суб’єктів господарської діяльності, звідки фігуранти обготівковували їх та ділили між собою.
Шахраї ошукували не тільки потенційних покупців, але й реальних продавців дронів: спочатку купували у них невеликі партії з відстрочкою оплати та розраховувались повною мірою, а після замовляли великі партії й обривали з потерпілими будь-який звʼязок. Таким чином за 9 місяців встигли ошукати щонайменше 9 осіб на загальну суму 10,7 мільйона гривень.
Слідчі Головного слідчого управління поліції спільно з кіберполіцейськими Києва ідентифікували всіх трьох учасників організованої злочинної групи — мешканців Києва та Тернополя. Під керівництвом 31-річного організатора вони підшукували жертв, створювали криптогаманці та фіктивні рахунки, з яких обготівковували гроші чи переводили їх на власні картки. Всі ці транзакції правоохоронці відстежили та задокументували.
Поліцейські провели 15 санкціонованих обшуків за місцями проживання й роботи учасників організованої злочинної групи в Києві, Тернополі та Львові, у ході яких вилучили 53 дрони Mavic, 152 злитки срібла, майже 740 тисяч доларів у різній валюті, два автомобілі, мобільні телефони, компʼютерну техніку, фінансові звітності та інші предмети, що містять докази скоєних злочинів.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом фігурантам разом з організатором оголошено про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 190 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Наразі встановлено дев'ять потерпілих від протиправних дій фігурантів, але їх може бути значно більше. Також поліцейські встановлюють можливих спільників підозрюваних. Слідчі поліції закликають всіх, хто був ошуканий від шахрайських дій при купівлі чи продажу дронів, звернутись до Головного слідчого управління за номером +380630505558
Департамент комунікації
Національної поліції України
(за матеріалами Головного слідчого управління)
Розкрадання коштів з міського бюджету викрили слідчі поліції Києва спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань у місті Києві та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури. Серед підозрюваних — троє працівників комунального об’єднання, а також директори будівельних підприємств.
11:02 18.03.2025
Корупційну схему з розтрати бюджетних коштів викрили слідчі Деснянського управління поліції спільно з оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань та за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури.
16:03 20.02.2025
За вчинене чиновнику загрожує до п’яти років ув’язнення. Злочин викрили слідчі Главку поліції Києва спільно з працівниками ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.
09:14 04.02.2025
Понад мільйон збитків держбюджету на прихованій оренді: у Києві судитимуть експосадовця
Поліцейські встановили, що фігурант в обхід законодавчо визначеної процедури уклав із приватними підприємствами договори зберігання майна в приміщеннях підпорядкованої установи. Такі дії кваліфіковані як розтрата майна в особливо великих розмірах. Обвинувальний акт стосовно експосадовця направлено до суду, йому загрожує до 12 років за ґратами.09:18 24.01.2025
Серед фігурантів — заступник директора та начальник відділу одного з Департаментів КМДА, заступник директора спеціалізованого навчального закладу, а також очільник будівельної компанії та його підлеглі. Членам організованої групи повідомлено про підозри, їм інкримінують заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах.
09:15 24.01.2025
Посадовець КО «Київмедспецтранс» КМДА, бухгалтер і три підрядники приватних фірм протягом 2023 року заволоділи майже третиною коштів, що виділялися для закупівлі запасних частин для ремонту карет швидкої допомоги у столиці. Тепер за вчинене їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
11:32 08.01.2025
Посадовець не перевірив обґрунтованість вартості матеріалу та виконаних підрядною організацією робіт, відтак завдав державі тисячних збитків. За скоєне йому загрожує до шести років позбавлення волі.
11:27 08.01.2025
Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту
Порушник намагався продати унікальну трикутну срібну накладку, густо декоровану штемпелем, черню та ртутним золоченням. Керівництво Національного музею історії України звернулося до правоохоронців, коли виявили оголошення на одному з онлайн-аукціонів.09:19 26.12.2024
«Дзвінок з банку»: судитимуть шахраїв, які привласнили майже 3 млн грн
Кіберполіцейські припинили діяльність шахраїв, які організували роботу call-центру на Донеччині та виманювали фінансові дані у громадян. Правоохоронці завершили розслідування і направили до суду обвинувальний акт щодо фігурантів, їм загрожує до 12 років ув’язнення.09:16 25.12.2024