Синевирська громада
Закарпатська область, Хустський район

Вовки, що надихнули на екопарк

Дата: 15.03.2021 07:09
Кількість переглядів: 1153

Фото без описуВинуватцями найбільший контактного звіринця на Закарпатті - екопарку "Долина вовків" є вовоки, вірніше малі влвченята.   Декілька років тому назад перших маленьких вовченят екопарку господар відкупив у мисливців. Зовсім маленькі вони  вільно гуляли  по території притулку і  засинали в господарських приміщеннях. Малюки виросли і стали хижими звірями із справжніми вовчим характером. 

За словами власника екопарку Юрія Тюха, вовки найрозумніший хижак і мисливець серед  дких звірів. Про них  можна говорити годинами.

Зараз в екопарку мешкають 4 породи вовків.  Найцікавіші з них чорний канадський і білий полярний. Канадський вовок майже чорного кольору з жовтими очима і нагадує великого гостровухово собаку. Білий вовк  - хижак добре пристосований до життя в складних умовах: може роками жити при мінусовій температурі, місяцями не бачити сонячного світла й тижнями залишатися без їжі.Фото без опису


Канадський вовк


Фото без опису

Полярний вовк 


Дикі вовки живуть у спеціальних вольєрах, породи поокремо. Для кожної родини свій будиночок. В день один вовк з’їдає близько 2 кг м’яса, а от кістки вони лишають. 

Льова і Лола
Напевне здогадалися це – леви.

Фото без опису

Друзі взимку


Їх привезли сюди ще левенятами. Вели себе точнiсiнько, як коти.  Працiвникiв еко-парку впiзнавали та залюбки iшли  на руки. Та щойно зi своєї схованки виходять їх смугастi сусiди, працiвники парку намагаються до клiтки не заходити.

Юрію Тюху вдалося майже неможливе: подружити тигрів з левами. 

Олені,  козулі, зубри, лами, бізони, альпака....  - копитні коротше.
Ну з цими можна і погратися.Лагідні та дружелюбні мордочками так і тицяються до рук із ласощами. Спілкування з ними - справжнє задоволення та радість.  Деколи дорослі радіють більше за дітей!

Фото без опису

Давайте знайомитися!


Жора і Сніжинка
Верблюд Жора якого було врятовано від голодної смерті, вже завів собі білесеньку подружку Сніжинку

Фото без опису
Двогорбі


Любити і піклуватися про тварин
Більшість звірів до цього часу жили цирках, приватних звіринцях та зоопарках, частина були хворі і  ослаблені.  Тут їх вигодували та оточили турботою. Залишаться  не всі, хтось вже незабаром покине екопарк. 

Дикі звірі стали частиною життя власника екопарку, вони інстинктивно відчувають його любов і турботу. Навіть хижі звірі забувають про свої повадки і лащаться як домашні. Така любов і довіра виникає не зразу, її треба заслужити. Звірі не вміють прикидатися, обманювати і лицемірити. Вони чесні і довірливі.

Ще одна головна мета екопарку - навчити людей любити і піклуватися про братів наших менших. Від цього наш світ стане кращим. 

Велика мрія, яка починає здійснюватися
У Юрія Тюха є мрія: створити Центр порятунку диких. У першу чергу допомагатимуть хворим та травмованим тваринам: червонокнижим видам птахів та типовим для Карпат благородним оленям, козулям, диким свиням (кабанам).  Після реабілітації такі тварини, повертимуться в природні умови.  

Але це ще не все. У планах любителя тварин завести лань європейську та диких баранів, адаптувапти їх і випустити їх дику природу Карпат.  

Мрії мають здатність збуватися, якщо не лише мріяти, а й  втілювати її в життя. Для Центру порятунку диких тварин уже куплена земельна ділянка. Незабаром розпочнуться будівельні роботи.  Центр буде не лише черговою туристичною атракцією, осередком допомоги  диким звірям, а й повноцінним екоосвітнім простором. 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь