Не спалюйте суху рослинність!
Останніми роками навесні спалювання сухої трави, торішнього опалого листя та побутового сміття стало дуже розповсюдженим.
Це небезпечно для людини і природи.
Дим від тліючого листя надзвичайно небезпечний і токсичний. Він забруднює атмосферне повітря та завдає шкоди здоров’ю людей. Деякі сполуки здатні викликати ракові захворювання!
Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф. Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років.
Підпал сухої трави – причина великих пожеж.
Спалювання сухої рослинності може призвести до масштабних лісових пожеж, які дуже важко локалізувати та гасити.
Спалювання листя і сміття заборонено законодавством і карається штрафом.
Розведення вогнищ, спалювання листя, рослинності та сміття заборонено законодавством України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів.
Села Синевир і Синевирська Поляна знаходяться в межах територій природно-заповідного фонду (НПП «Синевир») , тому розмір штрафів складає:
- для громадян: 360-720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
- для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн.)
Рекомендації комісії з питань ТЕБ та НС Синевирської сільської ради
Питання забезпечення пожежної безпеки у весняно-літній пожежонебезпечний період було винесено на розгляд комісії з питань ТЕБ та НС Синевирської сільської ради, засідання якої відбулося 20.03.2021 року (протокол №6) під головуванням заступника Синевирського сільського голови – Бошоти В. В.
На комісії було відзначено необхідність проведення комплексу профілактичних заходів у весняно- літній пожежонебезпечний період під час самовільного спалювання сухої трави, листя, залишків сміття.
Особливу увагу комісія з питань ТЕБ та НС рекомендує приділяти питанням нормативного і правового характеру, удосконаленню системи профілактики, створенню та зміцненню матеріально-технічної бази.
Що робити із рештками рослинності?
Компостувати. Компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком, то найкращий шлях боротьби з залишками рослинності – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав’яні відходи – це продукт, який може перегнивати, добре розкладається в землі і є чудовим добривом для грядок.
Закликаємо вас бути відповідальними, застережливими, обачливими та пильними. Якщо помітили загоряння, відразу ж телефонуйте за номером «101».
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)