Люди, які вміють добре працювати вміють і веселитися.

Дата: 07.06.2021 14:14

Фото без описуЧерез декілька років за ініціативи Міжгірської та Синевирської громад відновився фестиваль на Синевирському перевалі «Проводи отар на  полонину». До святкування долучилися також Колочавська та Пилипецька громади.

Цього року «Проводи отар на полонину» відбулися у рамках культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє» до 30-річчя незалежності України.

Популяризувати  вівчарство, вшанувати кращих вівчарів, познайомити гостей краю з традиціями та весело провести час  - основний лейтмотив святкового дійства.

У центрі уваги були винуватці свята – вівчарі.

Високо на полонинах, де гори здається  підпирають небо, ціле літо вони випасають овець і кіз.  Не лише випасають, а й оберігають від диких звірів, доять і варять смачний і корисний сир.

Працюють вівчарі без вихідних та незважаючи на примхливу карпатську погоду (деколи серед літа може випасти сніг).

Очільники обласної, районної та місцевих рад  відзначили кращих вівчарів грамотами та подарунками.

Так, Синевирський сільський голова Іван Чуп  грамотами та подарунками відзначив вівчарів Стеця Василя Васильовича та Росоху Івана Івановича і власників найбільших отар: Бобика Михайла Григоровича і Секереша Василя Федоровича.

Святковий настрій вівчарям, жителям громад та гостям краю зробили виступи місцевих  фольклорних колективів і виконавців та запрошений народний артист України Іван Пилипець.

Всіх охочих частували традиційними закарпатськими стравами, наливкою й вином.

Також гості свята могли відчути себе вівчарями та взяти участь у процесі приготування сиру та вурди і позмагатися у силі та спритності.

Полонинське вівчарство було колись одним із основних промислів  у нашій місцевості. Воно забезпечувало основні потреби горян: вівця давала одяг і їжу. З молока робили поживні овечий сир, вурду, жентицю. Шерсть і шкіра йшла на одяг та взуття.  Ми прагнемо його відродити не лише як  нашу історію та культуру, а й як підприємництво.

Вівчарство має приносити дохід жителям та стати черговою туристичною атракцією нашої громади.

"Теплого, щедрого полонинського літа та  здоров’я" - бажали вівчарям присутні.  Фото без опису