A A A K K K
для людей із порушенням зору
Синевирська громада
Закарпатська область, Хустський район

Сигнал “Увага всім”: що робити в разі увімкнення тривожних сирен

Дата: 03.03.2022 15:17
Кількість переглядів: 464

Жителі  Синевирської  громади,  зберігайте спокій і впевненість!  

Водночас важливо бути підготовленим до будь-якого розвитку подій і знати, що робити в надзвичайній ситуації. Як діяти, аби уникнути поранень, подбати про безпеку, захистити себе та близьких у випадку надзвичайних ситуацій — далі в інструкції.

З моменту подачі сигналу для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні й їх треба використовувати з максимальною ефективністю.

Почувши сигнал «Повітряна тривога», необхідно:

а) перебуваючи вдома:

  • ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
  • за можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
  • закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;
  • швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу в дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
  • взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі. 

  • зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов’язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
  • уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

У разі загрози життю та здоров’ю необхідно потурбуватися про наявність:

  • найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска);
  • найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби).

У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко.

б) перебуваючи на роботі:

  • виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;
  • швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

У будинку

Якщо в будівлі є підвал — спустіться туди. Якщо немає — спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі — на перший поверх.

Знайдіть внутрішню кімнату, що більше бетону навкруги, тим краще, особливо біля опорних стін. Якщо всі кімнати зовнішні, вийдіть на сходову клітку. Сядьте на підлогу біля стіни. У жодному випадку не перебувайте навпроти вікон. Їх можна закрити диванними подушками (великими, щільними, а ще краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми.

У погребі

Погріб у приватних будинках вдалий варіант. Проте його теж може завалити, тож залишіть у будинку на видному місті плакат «під час бомбардувань ми у погребі» і вкажіть, де споруда.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь