Синевирська громада
Закарпатська область, Хустський район

24 травня - День слов’янської писемності й культури.

Дата: 24.05.2022 10:16
Кількість переглядів: 705

Фото без опису24 травня в Україні відзначають День слов’янської писемності й культури. Це свято приурочене вшануванню пам'яті про рівноапостольних Кирила та Мефодія - просвітителів та провідників християнства, які, створивши «кирилицю», заклали фундамент для усіх слов’янських мов.

 

Сьогодні ми маємо не просто мову, а безцінний дар, бо українська – одна з наймилозвучніших і найкрасивіших у світі. У її глибинах – філософський розум, витончений естетичний смак та поетичне чуття.

 

У світі нараховують 315 мільйонів людей, які спілкуються слов’янськими мовами на всіх континентах і в багатьох країнах Європи зокрема. Українська мова належать саме до цього європейського мовного ядра. Більше того, вона увійшла до топ-10 найбільш уживаних у Європі, а 21 березня поточного року, Європейський союз проголосував за приєднання України до спільного мовного простору.

 

Тож бажаємо всім співвітчизникам утверджувати рідне слово, любити його й  берегти, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, духовним джерелом життя й возвеличував Україну та українців.

Нам є чим пишатись!

 

До речі, під час присяги першого президента України Леоніда Кравчука на вірність народові, поряд з Конституцією та Актом проголошення незалежності України лежала розкішно оздоблена рукописна книга. Це було Пересопницьке Євангеліє – перший відомий дотепер переклад євангельського тексту літературно-писемною мовою, який зробили Кирило і Мефодій.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь