Тиждень пожежної безпеки

Дата: 30.03.2023 11:37

Життя й здоров’я дітей є найвищими цінностями нашого суспільства.    Навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

Саме з метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, виховання в учнів розуміння тяжких наслідків з причин порушення правил пожежної безпеки, навчання діяти в різноманітних надзвичайних та екстремальних ситуаціях у школі був проведений Тиждень протипожежної безпеки.

У Синевирсько-Полянському закладі відбулися такі заходи:

• інструктаж з техніки безпеки «Правила пожежної безпеки вдома;
  • спалювання сухого листя та трави»;
  • виховна година «Пожежна безпека»;
  •  вікторина-змагання «Будь обережним з вогнем»;
  • квест-гра «Запобігти. Врятувати. допомогти»;
  •  практичне заняття «Вибухонебезпечні предмети»;
  • виховна година «Хай вогонь в душі палає, а пожежі не буває»;
  • веб-квест «Вогняне коло»;
  •  тренінг «Алгоритм дій під час пожежі в громадському приміщенні»;
  •  виховна година «Безпека вдома. Електричні прилади»;
  • вікторина «Попереджений - захищений»;
  • виховна година «Основні правила поведінки при пожежі»;
  • веб-гра «Знай, вивчай правила безпеки»;
  •  вікторина «Правила безпеки життєдіяльності»;
  •  рольова гра «Юні вогнеборці»;
  • бесіда «Вогонь – друг чи ворог людини»;
  •  практичне заняття «Вивчаємо правила безпеки»;
  •  бесіда-інструктаж «Пожежна безпека;
  • тренінг «Безпека від вогню».

Основні правила поведінки при пожежі

Коли виникає пожежа, нерідко в паніку кидає не тільки дітей, а й дорослих. Але якщо останні хоча б в загальних рисах знають, що робити під час пожежі, то школярі можуть злякатися не на жарт і розгубитися. Щоб цього не було, дитину потрібно вчити тому, як вести себе при найменшій ознаці пожежі, щоб врятувати себе і дітей молодшого віку.

В першу чергу дитині необхідно відразу зателефонувати в службу порятунку «101» і дати по телефону точну інформацію про місцезнаходження будівлі.

Не можна залишатися в палаючому приміщенні і ховатися в шафи або інші предмети меблів. Якщо пожежа сталася в квартирі, потрібно терміново її покинути, закривши за собою двері. Якщо в приміщенні є діти, їх необхідно вивести. Якщо шлях до виходу лежить через палаючу кімнату, то необхідно закрити в неї двері і кликати на допомогу через вікно.

Якщо пожежа виникла в під`їзді, потрібно залишатися в квартирі і не відкривати двері до тих пір, поки вогонь не буде погашено. При проникненні диму в квартиру необхідно відкрити вікна.

Ці прості правила, які допоможуть людині не розгубитися під час пожежі і врятуватися від вогню, повинні знати всі школярі, починаючи з молодших класів. Теоретичні і практичні заняття з пожежної безпеки в школах необхідно проводити якомога частіше, але не менш важливу роль в навчанні дітей поводженню з вогнем повинні виконувати батьки школярів.