З 1 квітня в Україні всі рецептурні ліки відпускатимуть в аптеках і за електронним рецептом

Дата: 31.03.2023 15:38

Про особливості впровадження чергових нововведень у сфері охорони здоров’я розповіли на брифінгу в Закарпатській ОВА.

Електронний рецепт на препарати виписують за міжнародною непатентованою назвою. Отримати його можна в сімейного лікаря чи у вузькопрофільного спеціаліста.

Під час воєнного стану діють як електронний, так і паперовий рецепти. Останній виписують тоді коли, коли нема можливості оформити е-рецепт, є проблеми з електроенергією чи звʼязком. Строк дії електронного рецепта – 30 днів, для наркотичних та психотропних препаратів – 10.

Аптеки не можуть відпускати рецептурні препарати без рецептів. Проте в регіонах, у котрих тривають активні бойові дії або які тимчасово перебувають під окупацією, такі обмеження не діють.

Також на брифінгу наголосили, що пільговим категоріям громадян будуть і надалі виписувати паперові рецепти, оскільки їх відшкодування здійснюють органи місцевого самоврядування.