Синевирська громада
Закарпатська область, Хустський район

ПАМ'ЯТКА УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок

Дата: 06.06.2023 10:22
Кількість переглядів: 147

Фото без описуЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Соціальні гарантії щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку» УЧАСНИК БОЙОВИХ ДІЙ МАЄ ПРАВО на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (далі - ДЗР).

Забезпечення такими засобами здійснюється на підставі рішень військово-лікарських комісій (далі - ВЛК) незалежно від встановлення інвалідності УЧАСНИКУ БОЙОВИХ ДІЙ.

ЯК БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ ЗАСІБ РЕАБІЛІТАЦІЇ?

Для забезпечення УЧАСНИК БОЙОВИХ ДІЙ або його законний представник подають за зареєстрованим або задекларованим місцем проживання (перебування) до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад або центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) ЗАЯВУ про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у паперовій формі або через Електронний кабінет особи з інвалідністю, іншої особи (далі - електронний кабінет особи).

УВАГА! Через електронний кабінет особи Заява подається із застосуванням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ.

УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ, разом із Заявою подають такі документи:

  • Паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.
  • Ідентифікаційний номер (копія одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків).
  • Рішення ВЛК або висновок лікарсько-консультативної комісії (цапі - Л КК), яким не встановлено інвалідність.
  • Витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видану командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), або копію іншого документа з відомостями про участь в АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганських областях, перебуваючи безпосередньо в районі та у період здійснення зазначених заходів, в заходах, необхідних для забезпечення оборони країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (для осіб, визначених пунктами 19-23 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яким не встановлено інвалідність).
  • Довідку органів внутрішніх справ про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (витяг про несудимість є в застосунку Дія).

ЯК ОБРАТИ ПРОТЕЗНЕ ПІДПРИЄМСТВО?

Забезпечення УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ здійснюють підприємства, які виготовляють та постачають такі вироби і включені Держлікслужбою до Реєстру осіб, відповідальних за введення медичних виробів, активних медичних виробів, які імплантують, та медичних виробів для діагностики іп уііго в обіг.

Перелік підприємств, що забезпечують ДЗР та надають послуги з їх виготовлення розміщено на офіційному сайті Мінсоцполітики в підрубриці «Забезпечення допоміжними засобами реабілітації рубрики «Особам з інвалідністю».

Після особистого вибору підприємства, УЧАСНИК БОЙОВИХ ДІЙ або його представник, звертаються до нього з відповідною Заявкою про намір забезпечення індивідуальними засобами.

Первинне та складне протезування й ортезування УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ здійснюється у стаціонарних (реабілітаційних) відділеннях підприємств, клініці УкрНДІпротезування, закладах охорони здоров’я відповідно до індивідуального реабілітаційного плану чи індивідуальної програми реабілітації, висновку ЛКК/ВЛК шляхом підбору виготовлення та налаштування, освоєння таких засобів, виготовлених за індивідуальним замовленням, та адаптації до них.

Готовий індивідуальний засіб реабілітації видається безкоштовно після примірки, що підтверджується підписом отримувача у замовленні та акті приймання-передачі робіт між підприємством та особою.

 

 

Наша адреса      «Гаряча лінія відділу ДЗР» +38(067)557-48-90

                відділення Фону

  м. Ужгород, 88000 площа Шандора Петефі, 14,    (4-й поверх),  

 Закарпатське обласне відділення Фонду                   ' '

соціального захисту осіб з інвалідністю

+38(067)557-48-97


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь