День  пам’яті та примирення

Ніколи знову…  У начальних закладах громади пройшли уроки пам’яті,  виставки та виховні заходи  присвячені закінченню  Другої світової війни.. 8 травня вся Європа відзначає день  пам’яті та примирення.  Війна, перш за все, це людські страждання і жертви, про які ми маємо пам’ятати, щоб вони не повторилися знову.  Друга світова забрала  за різними підрахунками від 50 до 85 млн. життів, в тому числі 8-10 млн українців. Школярі пройнялися  цим буремними роками,  людськими долями покаліченими війною, та вшанували загиблих односельчан.   Символом цього дня став червоний мак, як знак  пролитої крові.  Цього року цей день в Україні пройшов під слоганом «П’ятаємо. Перемагаємо», тому що ми знову, як 78 років тому виборюємо ПЕРЕМОГУ над загарбниками.  МИРУ, ПЕРЕМОГИ нашій славній Україні!

10:27 08.05.2023

У закладах загальної середньої освіти Синевирської громади відбувся ІІ-етап конкурсу «Малюнок,  вірш, лист до мами»  Конкурс „Малюнок, вірш, лист до мами" проводиться з метою:  -привернення уваги громадськості до української родини; -формування цілісної особистості, з розвиненим почуттям власної гідності і такої ж поваги до гідності іншої людини, відповідальної за збереження і продовження сімейних культурно-історичних традицій; - виховання шанобливого ставлення до жінки-матері як невтомної самовідданої берегині звичаїв, традицій, духовності; -виховання морально-етичних якостей; -поглиблення знань з історії та культури Українського народу; виявлення й підтримки обдарованих здобувачів освіти. Кращі малюнки , листи , вірші надіслано на ІІІ-етап (обласний ) Особливо вразили вірші, листи, малюнки таких учнів:  1.Горват Дарина Михайлівна , вірш « Тримайся, рідненька, не плач , не журись…» Присвячується матері загиблого воїна Мезей Павлині Іванівні; 2. Шарга Марина Дмитрівна , лист до матері « Мамо! Берегине наша!»; 3. Грицик Вікторія Романівна, лист до матері « Мамо , рідна моя нене…»; 4. Шимоня Наталія Миколаївна, малюнок « На крилах материнства»; 5. Чуп Анастасія Іванівна , малюнок « Усе починається з мами!»; 6. Цімбота Ангеліна Михайлівна , малюнок « Сон Матері»

15:19 02.05.2023

Харківський національний університет Повітряних Сил запрошує на навчання.

Запрошуємо молодь громади вступати до Харківського національного університету повітряних сил.  Знайомитися з кафедрами, умовами навчання та можливістю подальшого працевлаштування можна ТУТ

14:11 12.04.2023

Великдень. Пасха. Воскресіння.

Великдень. Пасха. Воскресіння. Свято з глибоким духовним змістом.  В уяві повстає весняний недільний ранок та радісні люди з кошиками ідуть на Пасхальну відправу.  До цього свята готуються заздалегідь не лише дорослі, а й діти.   Пасхальні рушники, писанки, кошики, курчата та ягнята, паски, гілочки верби…  Розмаїття технік виконання, кольорів та матеріалів.   Все це можна побачити у фойє Синевирського та Син.Полянського  загально-освітніх закладів на виставці робіт юних горян.   Діти та їх наставники постаралися на славу.  Особливо вражають роботи здобувачів освіти високогірного села СИНЕВИРСЬКА   ПОЛЯНА. Креативне мислення, творчий підхід, політ фантазії - здається, що це дизайнерські роботи визнаних майстрів та майстринь. Талановиті дітки не лише зберігають, а й примножують багату культурну спадщину громади. Перегляньте їх роботи і візьміть ідеї для святкового оформлення кошика і  домівки.

08:25 08.04.2023